Wypożyczalnia książek i stoisko książki Wielki Bój w Puławach

Aktualności 9 listopada 2022
3.10.2022

W Puławach przy hali targowej na ul.Piaskowej 7, w czwartki od godziny 10:00-12:00 funkcjonuje wypożyczlania książek. W asortymencie znajdują się interesujące pozycje historyczne, duchowe, religijne, zdrowotne. Książki można wypożyczać na dłuższy okres do poczytania.

Szczególną propozycją jest książka Wielki Bój. Dlaczego istnieje takie zainteresowanie właśnie tą książką? Na rodzimym rynku księgarskim niewiele jest pozycji, które opisują dzieje chrześcijaństwa nie tyle z naukowego punktu widzenia, ile raczej z pozycji filozofii historii. „Wielki bój” wychodzi właśnie naprzeciw tym zainteresowaniom. I chociaż Czytelnik rzeczywiście uczestniczy w gigantycznej podróży w historię, ujętej w sposób opisowy, odnotowuje w niej jednak wiele wydarzeń informacji podanych – jak pisaliśmy w drugim wydaniu – „w kategoriach moralnych”.

„Wielki bój” to także rodzaj przewodnika w przyszłość. Któż nie chciałby poznać, co znajduje się przed nami? Chrześcijanie widzą pewną przyszłość w konkretnych i wiarygodnych słowach biblijnego profetyzmu. Ellen G. White porusza kwestie przybliżania się wydarzeń, wydarzeń, o których mówi Słowo Boże, i robi to w sposób zmuszający do głębszych refleksji. Po lekturze książki niejeden Czytelnik zastanawia się, czy wyłącznie przypadek sprawił, że to cenne dzieło trafiło do niego. Jest to książka o wielkim triumfie Chrystusa nad mocami ciemności i wspaniałej nagrodzie wiary. Książkę polecamy już po raz trzeci, a czynimy to z przeświadczeniem o Bożym błogosławieństwie, jakie spotyka każdego, kto Prawdy szuka i Ją znajduje.

Poniżej można wysłuchać książki w wersji audio.